Çevreciler Artık Daha Çevreci !

Volkswagen’in efsanevi minibüsü T2 Camper’ı bilmeyenimiz yoktur. Hatta onu çoğumuz hippi minibüsü olarak biliriz. Çevreci olarak bilinen hippilere müjde. Artık daha çevreci olabilecekler !

Dev üretici yenilikçi ve çevreci araçlar konseptine efsane minibüsünü de ekledi. Tamamen elektrikli olacak araç hem oldukça çevreci hem de daha kullanışlı olacak.

Yeni model I.D Buzz efsane T2 Camper’ın yerine geçecek. Araç geleceğe göz kırpan tasarımıyla dikkat çekiyor. Aracın 2020’den önce piyasaya çıkması beklenmiyor. Nvdia şirketiyle ortaklık imzalayan firma gelecek araçlarına yapay zeka (AI) ve derin öğrenme (deep learning) becerilerini entegre etmeyi düşünüyor. Muhtemel görünüyor ki I.D Buzz modeli de bu özelliklerden nasibini alacak. Volkswagen, I.D konseptinin geleceğe damga vuracağını söylerken I.D Buzz’ın 2025 deki 20 araçtan yalnızca biri olduğunu belirtiyor.

Aracı incelediğimizde yine şirin tasarımı dikkat çekiyor. Oldukça sempatik bir havası olan araç led farları ile modern bir görünüme sahip. Aracın içerisi oldukça farklı ve yenilikçi. Arka yolcu koltuklarının kızaklar üzerine oturtulmuş olup buradaki alanın kişiselleştirilebiliyor olması dikkat çekiyor.

Sizce I.D Buzz nasıl görünüyor ?

Kaan Çakın

Kaan Çakın

Otomotiv Mühendisi OTOZON Kurucusu ve Yazarı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir